• Serdeczne życzenia!

• Dzieciom życzymy silnego zajączka, smacznych jajek i mokrego dyngusa! Rodzicom życzymy dostatku i wielu powodów do radości! Pracownikom szkoły życzymy spokoju! Wszystkim życzymy wesołych i pełnych miłości i nadziei Świąt Wielkanocnych!!!

• Wielkanoc w klasach młodszych

• 05 kwietnia Natalka z Samorządu Uczniowskiego, z małą pomocą Weroniki i Marcela, zorganizowała wielkanocny dzień dla naszych maluchów. Było szukanie jajek, szukanie kartek z motywami wielkanocnymi, zagadki, konkurs plastyczny, teleturniej wiedzy i wiele śmiechu oraz słodkie nagrody. Dziękujemy za tak wspaniały pomysł i samodzielną realizację! Brawa dla Natalki, Weroniki i Marcela!!!

• Konkurs dla pisarzy

• 05 kwietnia Biblioteka szkolna ogłasza konkurs na napisanie książki. Zapraszamy wszystkich do przelewania marzeń na papier!

• Wielkanocne warsztaty w klasie II A

• 05 kwietnia Dzieci z klasy II A tworzyły piękne i kolorowe ozdoby świąteczne. Brawa dla wszystkich za stworzenie ślicznych prac, które ozdobią wielkanocne stoły.  Spokojnego i radosnego świętowania!

• Miksowanie klas II A i III A

• 04 kwietnia "Miksujemy razem" oraz "Fit słodycze" - warsztaty żywieniowe w klasie II A i III A. Nasza niezawodna prowadząca pani Beata Dziweńka, jak zawsze uśmiechnięta i pełna kreatywnego podejścia do zdrowego żywienia. Dziękujemy!

• Moda na czytanie

• "Moda na czytanie!" - pod takim hasłem przebiegło dzisiaj spotkanie promujące czytelnictwo w naszej szkole. Uczennice kl. VII i VIII przygotowały prezentacje swoich ulubionych książek. W ten sposób chciały zachęcić pozostałych rówieśników do czytania literatury. Mamy  nadzieję, że to się udało i nasi uczniowie z chęcią sięgną po książki. Pięć powodów, dlaczego warto czytać: czytanie książek poprawia pamięć i koncentrację, poszerza słownictwo - poznasz więcej synonimów i zabłyśniesz w towarzystwie,  czytanie to przyjemność,  czytając przeniesiesz się do innego świata, wyróżnij się i czytaj! Tak też zrobiły nasze wspaniale Dziewczyny! Brawa dla Nich!

• Szukając drogi życia

• 03 kwietnia klasa VIII A spotkała się z dyrektorami malborskich szkół ponadpodstawowych. Z wielką uwagą wysłuchaliśmy prelekcji o warunkach naboru i o propozycjach edukacyjnych. Spotkanie przebiegało w przyjaznej atmosferze, często okraszanej humorystycznymi komentarzami. Otrzymaliśmy ulotki i plakaty. Teraz łatwiej będzie podejmować decyzje o wyborze dalszej drogi w życiu.

• BRD

•  01 kwietnia dwie nasze reprezentacje wzięły udział w miejskich eliminacjach do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym dla szkół podstawowych, organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 2 w Malborku. Podczas zmagań należało rozwiązać testy wiedzowe, udzielić pierwszej pomocy i przejechać trudny tor przeszkód. Naszym rowerzystkom i rowerzystom, którzy zajęli 4 i 3 miejsce, dziękujemy za walkę, która na pewno zaowocuje w przyszłym roku jeszcze wyższymi lokatami! Brawo!